Érdekeségek és információk az állatok tartásáról - kedvence.hu blog

Halak szállítása de hogyan? Ha így csinálod, neked is sikerül.

kedvence.hu
Halak szállítása de hogyan? Ha így csinálod, neked is sikerül.

Új lakásba költözöl vagy csak a barátodtól kaptál néhány ficánkát, de nem tudod hogy szállítsd a halaidat? Cikkünkből megtudhatod, hogyan szállíthatod őket biztonságban.


Néhány alapgondolat

Szállítás előtt 1-2 nappal már ne etessük a halakat hogy szállítás közben ne szennyezzék a szállító vizet ürülékükkel.
Minél öregebbek a halaink annál nehezebben viselik a szállítást. Ezért a kifejlett nagyobb testű halakat egyesével csomagoljuk.

Olyan halakat amelyek tüskések erős úszósugarakkal rendelkeznek ne szállítsunk más halakkal és lehetőleg egyesével. (pl. ilyenek a páncélos- és az algaevő harcsák) Az optimális csomagolás 1 harmad víz 2 harmad levegő de jobb az oxigén.

Amire szükség lesz a halak szállításhoz:

  • akvárium víz
  • erős falú fóliazsák
  • valamilyen hő tartó doboz (pl.hűtőtáska,habszivacs doboz, de egy táska is megfelelhet, ha kibéleljük 1-2 réteg karton papírral)
  • valamilyen vízkezelőszer, ami tartalmaz stressz csökkentő B-vitamint (pl.Sera Aquatan)
  • egy matrac fújó pumpa


Hogyan csináljuk

Egy edénybe (amelyből később könnyen kitudjuk önteni a vizet a halakkal a szállító fóliába) vizet merítünk az akváriumból. Adagolunk a vízhez stressz oldó hatású vízkezelőszert. A kifogott halakat ebbe az edénybe rakjuk. Kisebb halakból 5-6 db, nagyobb halakból 1-2 db, 1,5 liter vízbe majd fújuk fel a zsákot levegővel. Mi az üzletben tiszta oxigénnel fújuk fel a szállító zsákot így a szállítható halak száma és a szállítási idő növelhető.

Figyelem!!! Soha ne a szánkkal fújuk fel a zsákot mivel a tüdőnkből érkező levegő oxigén szintje rendkívül alacsony.

 

Ezután zárjuk le a zsákot egy jó erős befőttes gumival vagy csomóval. Hideg idő esetén tegyünk a szállító dobozunkba vagy hűtőtáskánk aljába egy 40-50 fokos csap meleg vízzel megtöltött fóliazsákot ez biztosítja halainknak a fűtést utazás közben. Ennek tetejére egy újságpapírt és jöhetnek a halas zsákok a szállító dobozba. És GO:)

Az így becsomagolt egyébként egészséges halak 6-12 órát is átvészelnek. Tiszta oxigénnel felfújt zsákban 24-48 órát.
Megérkezésünk után a halakat zacskóstól helyezzük az új akvárium vizébe legalább fél órára. Majd egy pohárral töltsünk a zsákba 2-3 deciliter akvárium vizet és várjunk újabb 5-10 percet. Ezt ismételjük meg 2-3 alkalommal majd engedjük halainkat új otthonukba.

Halak szállítása dobozban

Itt is olvashatsz a témáról. http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/pr/hogyan-szallitsunk-akvariumi-halakat-704595/

További kérdésed van 'halas' témában, keress bennünket elérhetőságeink egyikén!

Ezeket olvastad már?

A betta hal tartásáról dióhéjban

A szép, különleges színe miatt szeretne betta hal tartásába fogni?

A legnépszerűbb akváriumi halak

Amikor valaki akvárium berendezését tervezi, akkor rengeteg kérdés felmerülhet benne, hiszen közel sem mindegy, hogy miként mutat majd a végeredmény. Ha azt szeretnénk, hogy ne csak a lakásunk éke legyen, hanem az akváriumi halak számára is egészséges és élhető közeg legyen, akkor mindenképp érdemes figyelembe venni a következő szempontokat.

Amit az akváriumszettekről tudni érdemes

Ha nem szeretnél időt tölteni azzal, hogy külön-külön vásárolsz meg mindent, akkor egy akváriumszett remek választás a számodra. Ezekben a szettekben mindent megtalálsz, amik egy komplett akvárium beüzemeléséhez és használatához kellenek.

Hogyan induljunk el, avagy akvárium kezdőknek

Senki nem születik profinak, így mai cikkünkben egy kis segítséget nyújtunk abban, hogy kezdőknek milyen akváriumban érdemes gondolkodni.