A görög teknős tartása – mivel és hogyan etessük?
A jól összeállított étrend kulcsfontosságú, ha görög teknős tartása mellett köteleztük el magunkat. Összegyűjtöttük azokat a tudnivalókat, amelyeket szem előtt tartva növényevő kedvencünk nemcsak jól érzi magát, hanem egészséges és hosszú életű lesz.
Mivel etessük?
A görög teknősök főként növényevők, a menü legyen változatos és alacsony fehérjetartalmú. A magas rosttartalom elősegíti az emésztést. A terráriumban mindig álljon rendelkezésre friss és tiszta ivóvíz.
- Zöld leveles zöldségek: római saláta, endívia, kínai kel, rukkola, madársaláta
- Egyéb zöldségek: sárgarépa, cukkini, tökfélék kis mennyiségben
- Gyümölcs mértékkel és ritkán ajánlott a magas cukortartalom miatt. Kínálhatjuk almával, körtével, eperrel és dinnyefélékkel, de mindig tanácsos eltávolítani a magokat és daraboljuk apróra.
Mivel ne etessük?
- Kerülni kell a magas oxálsavtartalmú zöldségeket, mint amilyen például a spenót, mivel akadályozhatja a kalcium felszívódását.
- Kerülendő az állati eredetű fehérje, például húsfélék, hüvelyesek túlzott fogyasztása. Ezek nem részei a görög teknős természetes étrendjének.
Csupa öröm egy görög teknős tartása
Aki görög teknőst tart, pontosan tudja, mennyi örömöt ad ezeknek a lassú mozgású, nyugodt lényeknek a megfigyelése. Látva, ahogy napoznak, táplálkoznak, vagy épp felfedezik a környezetüket, egy kicsit mi magunk is a világuk részévé válunk.
Nincs más dolgunk, mint elfogadni azt a mély köteléket és hosszú-hosszú évtizedekig tartó társaságot, amit kínálnak. Hiszen cserébe csak szeretetet és gondoskodást várnak. Ha már csak egy megfelelő itatótál, dekoráció vagy bújóka hiányzik hüllő barátod terráriumából, nézz szét webáruházunkban!
Ezeket olvastad már?
Manapság egyre többen döntenek amellett, hogy terráriumot alakítanak ki, amihez bizony szükség van egy megfelelő kialakítású páratartalom-mérőre is. A hüllők számára ugyanis kulcsfontosságú, hogy az élőhelyükön ideális legyen a levegőben lévő pára mennyisége.
A görög teknős nem véletlenül az egyik legnépszerűbb hüllő, amit általában jó természetük és hosszú életük miatt is előszeretettel tartanak.
Nem érdekel az akvarisztika, inkább egy tetszetős terráriumot rendeznél be? Tanácstalan vagy, hogy milyen hüllőt érdemes tartani, ami nem túlságosan igényes, de mutatós, és a beszerzése sem jelent gondot? Mit szólnál egy szakállas agámához a terráriumba?
Egyre gyakrabban találkozunk olyan igénnyel, hogy valaki a hüllőjét egy akváriumba szeretné tenni. Ezért lássuk, hogy mi a különbség az akvárium és a terrárium között!