A fojtó nyakörv felrakása a kutyára

A kutyatartás rengeteg örömöt okoz, ugyanakkor komoly felelősséggel is jár, hiszen ki kell vívnunk az eb tiszteletét ahhoz, hogy hallgasson ránk és szót fogadjon nekünk. Többek között a fojtó nyakörv felrakása is egy olyan feladat, amit meg kell tanulnunk jól csinálni.
Ebben a cikkben kicsit részletesebben is bemutatjuk ezt a rendkívül hasznos kutyanyakörvet, elmondjuk, hogy hogyan kell felhelyezni az állatra, illetve arról is szó lesz, hogy mire kell figyelni a használata során.
Mire érdemes még figyelni?
A megfelelő változatot minden esetben körültekintően kell kiválasztani. Nagyon fontos, hogy kizárólag olyan minőségi fajtákat használjunk, mint amilyen például a Ferplast Daytona fojtó nyakörv is, ami textilből készült és puhán párnázott pánttal rendelkezik. Semmiképp sem cél ugyanis, hogy a kutyának fájdalmat okozzunk, ennek az eszköznek csupán annyi a funkciója, hogy értésére adjuk, mi vagyunk a főnökök, és nem ő diktálja az iramot.
Érdemes tudni azt is, hogy nem ajánlott a hosszú távú, folyamatos használata, csak átmenetileg szabad bevetni, amíg mondjuk az eb hozzá nem szokik a pórázhasználathoz, vagy meg nem tanulja az adott gyakorlatok helyes elvégzését.
Ha kezdő kutyatartó vagy, akkor érdemes konzultálnod egy állatorvossal vagy egy kutyakiképző szakemberrel, mielőtt a fojtó nyakörv felrakása mellett döntesz. Ha pedig már tapasztalt vagy ezen a téren, akkor is az állat biztonságának, testi épségének szem előtt tartásával használd az eszközt!
A fojtó nyakörv felrakása: így csináld jól!
Először is nagyon fontos, hogy a megfelelő kialakítású és méretű változatot válasszuk. Az a jó, ha a nyakörv szépen illeszkedik az állat nyakára, de nem túl szoros, és nem is túl laza. Ennek megállapításához van egy egyszerű trükk: nézd meg, hogy két ujjadat be tudod-e tenni a nyakörv és a kutyád nyaka közé. Ha igen, akkor szuper!
A felhelyezéskor arra kell figyelni, hogy a fémből készült, láncos része a nyaka alatt legyen, a póráz pedig rá legyen kötve a fémgyűrűre. Semmi esetre se felejtsd el megnézni, hogy a nyakörv nem korlátozza-e a kutyád légzését, és nem szorítja-e el a nyakát.
Az ebet sose hagyd felügyelet nélkül, ha a fojtó nyakörv rajta van, és éjszakára se maradjon a nyakán!
Amennyiben be szeretnél szerezni egy minőségi darabot, akkor gyere, és nézz körül nálunk, a kínálatunkban ugyanis többféle változat is elérhető!
Ezeket olvastad már?

Úgy döntöttél, hogy egy kölyökkutyával lenne teljes az életed? Ma összefoglaljuk, hogy milyen kutyafelszerelés szükséges egy kis bundáshoz, hogy biztosan mindenkinek kényelmes legyen a közös kezdés!

A tiszta kutyusok általában egészségesebb kutyák, de a jó higiénia gyakorlása bizony gyakorlatot igényel!

Egy bolhás kutya sok problémát okoz, hiszen amellett, hogy szegény kutyánk állandóan vakarózik, a bolhák az életterünkbe is bekerülnek. Ez pedig se a szeretett háziállatunknak, se pedig nekünk nem tesz jót.

Kíváncsi vagy, hogy mire kell odafigyelned a kutyaház méretezése kapcsán? Akkor ez a bejegyzésünk most neked szól, ugyanis ezt a témát fogjuk kifejteni, hogy ezzel is segítsünk. Elmondjuk, hogy miért fontos a megfelelő méretű kutyaház, sőt még egy képletet is mutatunk neked a számoláshoz.










