Nem igazán találhatunk olyan ebet, ami ne szeretne játszani. Legyen szó kölyök vagy éppen felnőtt kutyáról, az garantált, hogy egy jó játékkal nem foghatunk mellé.
Lássuk, hogy melyik játék a jó és melyik nem a négylábúaknak.
A jó kutyajátékok
Bár elsőre azt gondolhatnánk, hogy a kutyák minden játékra vevők, mégis, a legjobb játék számukra az, amiben a gazdijuk is részt vesz. Hiszen csak együtt igazán jó játszani, mert partner nélkül unalmas. Éppen ezért minden nap kell időt szakítani arra, hogy egy kicsit játszunk a kedvencünkkel, mert neki ez lehet a nap fénypontja.
A tökéletes kutyajáték elsősorban az eb vérmérsékletétől, korától és a játék helyszínétől függ. A labdák ideálisak azoknak a kutyáknak, amik elsősorban nem rágcsálnak, hanem az apportírozás az, amit inkább szeretnek. A legjobb, hogy ezek az eszközök nem tartoznak a drága kategóriába, így ha cserélni kell, akkor sincs jelentős kiadás.
A különböző gumijátékok inkább azoknak a négylábúaknak ideális, amik jobban preferálják a lakásban való tevékenykedést. Itt azért érdemes szem előtt tartani, hogy lehetőleg ne latexből készüljön, mivel az nem igazán praktikus a négylábúak szempontjából, hiszen seperc alatt képesek szétszedni. Egy tömör gumiból készült játékot már sokkal kevésbé cincálnak szét, mivel tartósabb, és nem nyelhetnek le belőle apró darabokat sem. Emellett pedig külön előnye a gumijátéknak, hogy tisztán tartja a kutyák fogát és segít megelőzni a fogkőképződést.
A műanyag játékok szintén segítenek a fog egészségének a megőrzésében, hiszen a rágásuknak köszönhetően leszedik a lepedéket és a fogkövet. Arra azért nagyon kell ügyelni, hogy a túl kemény műanyag könnyen megsértheti a kutyák fogínyét. Ez a játéktípus kifejezetten a kemény harapású ebek legjobb barátja.
A kötélből készült játékok is a legkedveltebbek közé tartoznak, hiszen a fentiek mindegyikének megfelelő opciót kínálják.
Az sem mindegy, hogy mekkora kutyajátékot keresünk kedvencünknek, hiszen a nagytestű kutyáknak, méretesebb és tartósabb darabok kellenek, mint a kisebbeknek.
A közös játék nagyban hozzájárul a kutya-gazdi kapcsolat szorossá tételéhez, hiszen az együtt töltött idő mindig kincs. Éppen ezért lehet, hogy sokat dolgozunk, de ha minőségi időt töltünk kedvencünkkel, akkor nem fogja annyira megérezni a hiányunkat.
Milyen játékot ne vegyünk?
- Ha már átbeszéltük, hogy milyen az ideális verzió, vegyük sorra a tiltólistásokat is.A fentebb már említett, latexből készült játékok egyáltalán nem jók. Éppen ezért messziről kerüljük el őket, hiszen emészthetetlen anyagúak, így megrekedhetnek a belekben.
- A plüssjátékokat is érdemes kerülni, mert nem a kutyáknak találták ki. Egy elszakadt varrás és kész a baj. A benne lévő anyagok rátekeredhetnek a belső szerveikre és óriási bajt okozhatnak.
- Az igazi teniszlabda bár jónak tűnik, közel sem az. A felső borítás ha megsérül, az alatta futó fémszálak könnyedén megsérthetik a kutya száját vagy lenyelve a beleit.
- Tüskés labda vagy csörgős játék. A tüskék bekadhatnak a fogakba, és ha véletlenül lenyeli, az bélproblémát okozhat. A csörgős játék pedig ha kiszakad, akkor a csörgő hozzáférhetővé válik. A kisebb kutya képes tőle megfulladni, míg nagyobb kedvencünknek a gyomrában okozhat nagy problémát.
Reméljük, sikerült átfogó képet adnunk a megfelelő és a kerülendő kutyajátékokról, hogy megkönnyítsük a döntésed.
Ha még bizonytalan vagy, nézd át kínálatunkat és ismerkedj meg a különböző darabokkal, vagy keress minket elérhetőségeinken!