Egyre többször látod, hogy a szomszéd négylábúja kutyacipőben parádézik az utcán, és benned is felmerült, hogy lehet, hogy követned kellene a példáját? Persze ezernyi kérdés merül fel, hogy tényleg hasznos-e, vagy épp csak divatból adják a kutyákra. Mai cikkünkben elmondjuk, hogy mikor hasznos és mikor felesleges a kutyacipő.
Amikor nem szükséges
A kutyák lába alapjáraton úgy alakult ki az évszázadok során, hogy a szabadon történő járás nem okoz nekik kellemetlenséget, legyen szó bármilyen talajról. Télen és nyáron is nyugodt szívvel sétáltathatjuk a négylábút, hiszen a párnázott mancsoknak köszönhetően nem fázik a lába. Éppen ezért alapvetően egyáltalán nem szükséges a kutyacipő használata. Persze vannak kivételek, de ha egyszerűen csak egy egészségügyi sétát tervezünk, akkor felejtsük el a használatát.
Sokan csak divatból alkalmazzák a különböző kutyacipőket, hiszen vannak bőven, akik szerint olyan cuki, amikor a kutyus egy rózsaszín kis bojtos cipőben tipeg mellettünk. Ez persze sokakban kelt megütközést vagy épp kellemetlen érzéseket, ami már-már az állatkínzást súrolja, de azért néha igen hasznos tud lenni.
Néha kifejezetten hasznos
Azért az sem elhanyagolható, hogy napjainkban merőben más klíma és hatások alakítják a kutyák életét. Például korábban nem létezett az átforrósodott aszfalt, ami nagyon meg tudja égetni a kutya kis talppárnáit, ami meglehetősen kellemetlen. Ebben az esetben nagyon hasznos lehet a kutyacipő, de semmiképp nem a bolyhos és meleg variációja, hiszen az amúgy is meleg aszfalthoz meglehetősen kellemetlen. Ilyenkor a legjobb választás a PawZ kutyacipő, ami kifejezetten a forró talajhoz készült. Sőt, nyári viszonylatban a toklásztól is meg kell óvni a négylábú talpát, vagy ha valamilyen sérülés van rajta, azt is védeni kell a megfelelő kutyacipővel.
Téli viszonylatban is rendszeresen előfordul, hogy hasznos a kutyacipő, hiszen a hideg beton meglehetősen kellemetlen a négylábúak számára. Sőt, ha hó van, az is könnyen beragad a szőrébe, ami biztosan nem a legkényelmesebb hosszú távon. Jégen igazán hasznos, mert az könnyedén el tudja vágni a kedvencünk talpát, amit ki tudunk küszöbölni egy jó minőségű kutyacipővel, mint amilyen a Ferplast védőcipő kutyáknak és macskáknak. Ezek kifejezetten a hideg ellen védenek, így vastagabb és masszívabb talprész kerül kialakításra.
Hogyan adjuk fel a kutyacipőt?
A kutyacipő feladása egyáltalán nem egyszerű egy vonakodó eb esetében. Az csak az álmaidban fordulhat elő, hogy feladod a kedvenced lábára a cipőt, és ő észre sem veszi azt, és csak boldogan szaladgál mindenfelé. Elsőre tuti, hogy furcsa lesz számára, hogy valami van a lábán, és nem ugyanolyan a környezet, mint korábban. A legtöbb esetben megpróbál megszabadulni a lábán lévő zavaró tényezőtől. Ilyenkor általában rázzák és húzogatják a végtagjukat, hogy lejöjjön az a furcsa valami. Ne ess kétségbe, hiszen ez teljesen normális dolog, ahogy az is, hogy akár foggal is megpróbálják lefejteni.
Séta közben sokkal jobban megszokják a kutyacipőt a négylábúak, hiszen ilyenkor rengeteg minden leköti a figyelmüket, így nem a furcsaságra koncentrálnak. Ez meglehetősen jó dolog, mert könnyebben alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez.
Úgy érzed, hogy a te kedvencednek is kell egy jó minőségű kutyacipő? Ne habozz, válogass a kínálatunkból, és találd meg télre az ideális darabot!